16.06.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 174. YILI

  • 10 Nisan 2019
TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 174. YILI

Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle tüm Yurt’ta olduğu gibi Bodrum’da da etkinlikler düzenleniyor.

Etkinlikler kapsamında Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan, emniyet mensupları, siyasi parti temsilcileri, gaziler, çeşitli oda ve STK’ların temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 İlçe Emniyet Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, “Türklerde kamu düzen ve güvenliği işleri Subaşılar tarafından belli yasalara uygun olarak yürütülmüştür. Oğuz Han’ın Oğuz Türesi ,Cengiz Han’ın Uluğ Yasası, Timur’un Tüzük Katı o devirlerin belli başlı hukuk kuralları idi. Türk Polis teşkilatı Modern Anlamda 10 Nisan 1845 Tarihinde İstanbul’da Kuruldu ve halen 1937 tarih ve 3201 Sayılı Emniyet teşkilatı kanununa dayanarak örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis vazife ve Salahiyet kanunu ile yetkilendirilmiş bir teşkilat olarak ülkemizde güvenlik hizmetlerini yürütmektedir. Şanla, Şerefle yazdığı 174 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan emniyet teşkilatımız, 174 üncü kuruluş yılına girerken, sadece Ülkemizde değil, ülke sınırlarımız dışında da Hak ettiği yerini almış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.” Dedi.

Ardından kürsüye gelen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise Emniyet Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü kutlayarak “Emniyet Teşkilatımız bizim gözbebeğimiz. Devletimizin en asli görevi şüphesiz ki emniyet ve asayişin sağlanmasıdır. Bodrum’da da biliyorsunuz nüfusumuz zaman zaman 1,5 Milyonlara çıkıyor. Arkadaşlarımız gerçekten cansiperane, mesai mevhumu olmaksızın fedakarca çalışıyorlar.” şeklinde konuştu.

Etkinlikler kapsamında program, Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayan polis araçlarının kortej geçişiyle devam ederken, Trafo Cafe’de 1.Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula’nın resim sergisinin açılışıyla son buldu.

TURİSTLERDE İLGİYLE İZLEDİ

Tören sırasında Bodrum Belediye Meydanından geçen turistlerde töreni ilgiyle izledi. Bazı turistler Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sırasında törene katılanlara uyarak esas duruşta bekledi. Töreni yakından takip eden turistler bol bol fotoğrafta çekti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ