14.06.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

ÜZÜLEN ÇOCUKLAR SOLUĞU DENİZDE ALDI

  • 09 Mart 2019
ÜZÜLEN ÇOCUKLAR SOLUĞU DENİZDE ALDI

BIOR’da, üçüncü gün sabah yapılan Cuntry Cup’ın ardından başlayacak genel yarışlar güzel hava nedeniyle iptal edildi. Yarış yapamadıkları için üzülen minik sporcular, karaya döndükten sonra denize girerek doyasıya eğlendi.

Bodrum’da hava sıcaklığının 20 dereceye kadar ulaştığı Bodrum’da rüzgarında sıfır noktasına kadar düşmesi, BIOR’da yarışların 3’üncü gününün iptaline neden oldu. İçmeler mevkiindeki yelken kulüpten denize açılan 15 ülkeden 350 yelkenci, Gümbet açıklarındaki start noktasına rüzgarın olmamasından dolayı zor ulaştı. Bazı yelkenciler takımlar halinde kulüp antrenörlerinin kullandığı botlarla start noktasına götürüldü. Bodrum ile Karada arasında kalan noktada rüzgar bekleyen sporcular, deniz ortasında bir birleriyle vakit geçirdi. Saat 15.00’da hakem komitesi tarafından, meteorolojiden edinilen bilgiler üzerine yarışın iptal edildiği duyuruldu. Dönüş yoluna geçen sporcular yine, uzun süre çaba sarf ederek karaya ulaştı.

Karaya dönen yelkenciler ekipmanlarını gerekli yerlerine koyduktan sonra ise güzel havanın tadını çıkardı. Yarışın olmaması ve uzun süre güneş altında denizde bekleyen bazı sporcular ise soluğu denizde aldı. Arkadaşlarıyla birlikte denize giren çocuklar yarışların iptal olmasından dolayı üzgün olduklarını belirtirken, güzel havanında keyfini çıkartmak gerektiğini söylediler.

Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre Bodrum’da hava sıcaklarının hafta sonu da aynı şekilde devam edeceği öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ