19.11.2018 - Bodrum'un Haber Portalı

TRAFİK POLİSLERİNİN ZOR ANLARI

  • 07 Ekim 2018
Reklam Alanı
TRAFİK POLİSLERİNİN ZOR ANLARI

Bodrum’da düzenlenen Çağdaş Bodrum Yarı Maratonunda renkli görüntüler oluşurken, kapanan yollar nedeniyle bazı sürücüler ile trafik polisleri arasında tartışmalar yaşandı.

7 Ülkeden yaklaşık 1200 sporcunun katıldığı Bodrum Yarı Maratonu nedeniyle bu sabah Bodrum’da bazı yollar araç trafiğine kapatıldı. Sporcular, Bodrum merkez, Gümbet, Bitez ve İçmeler bölgelerindeki parkurda Bodrum’un güzellikleriyle birlikte koşarken, yolların kapanacağından haberi olmayan vatandaşlar ile yolların kapandığı noktalardaki görevliler karşı karşıya geldi. Özellikle Myndos (Gümbet) Kavşağında zor anlar yaşayan trafik polisleri, zaman zaman bazı sürücülerle uzun süre tartıştı.

Bazı sürücüler işe geç kaldıklarını, bazı sürücüler ise otobüs ve uçaklarını kaçıracaklarını belirterek trafik polisleri ile tartışırken, polis memurları vatandaşları ikna etme konusunda uzun süre uğraş verdi. Bazı sürücüler araçlarından inerek duruma tepki gösterirken, polisler, sporcuların güvenli geçişi için uzun süre sabırsız vatandaşlara dayanmak zorunda kaldı.

Kapanacak yollar ve organizasyon ile ilgili sosyal medya üzerinden ve belediye hoparlörlerinden duyurular yapıldığı öğrenilirken, yolda beklemek zorunda kalan çok sayıda kişi hiçbir şekilde yolların kapanacağını duymadıklarını belirtti.

Kapanacak yollar ve organizasyon geneli hakkında Bodrum yerel basın kuruluşlarının çoğuna ise herhangi bir uyarı veya haber bülteni gönderilmedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ