17.06.2018 - Bodrum'un Haber Portalı

TABELA GÖRÜNÜMLÜ BAZ İSTASYONUNU İSTEMİYORLAR

  • 21 Nisan 2017
Reklam Alanı
TABELA GÖRÜNÜMLÜ BAZ İSTASYONUNU İSTEMİYORLAR

Bodrum’da geçtiğimiz yıllarda kaldırılan akaryakıt istasyonundan kalan bir tabelanın içine baz istasyonu yerleştirildiğini dile getiren vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Kale Caddesi üzerinde kaldırılan bir akaryakıt istasyonundan kalan tabela içerisine bir GSM operatörü tarafından yapılan baz istasyonuna tepki gösteren çevre esnafı durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Esnaf baz istasyonunun halk sağlığını riske attığını öne sürerek istasyonun kaldırılmasını istedi.

Çevre esnaflarından İbrahim Sinan Demirkıran tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Bu istasyonun hangi firmaya ait olduğunu bilmiyoruz. Tabelanın hemen arkasında duran istasyonun makinesi de Bodrum’daki en büyük makinelerden bir tanesi. Toplum sağlığı için zararlı bir durum. Kaldırılması için birçok yere de müracaatlarımız yaptık. Geçtiğimiz şubat ayında da bu istasyonu yenileyerek daha da güçlendirdiler.”

İstasyonun hemen dibinde hediyelik eşya dükkanı bulunan Nadire Öget isimli esnaf ise baz istasyonunun yaklaşık 8 seneden beri orada olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Burası daha önce akaryakıt istasyonuydu, daha sonra işletmecileri tarafından kapatıldı. İstasyondan kalan tabelada baz istasyonu var. Halk sağlığını tehdit eden bu istasyonun kaldırılmasını istiyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ