15.10.2018 - Bodrum'un Haber Portalı

SİYAH DUMAN PANİĞE NEDEN OLDU

  • 05 Ekim 2018
Reklam Alanı
SİYAH DUMAN PANİĞE NEDEN OLDU

Bitez Kavşağı yakınlarında öğleden sonra başlayan yangından çıkan yoğun duman paniğe neden olurken, yangını bölgedeki kullanılmayan elektrik trafo binasında bulunan hurda demirleri kesmeye çalışan bir şahısın çıkardığı saptandı.

Plastik kasalara sıçrayan alevler bir anda büyürken, yoğun siyah duman Bodrum’un bir çok yerinden göründü. Konacık Mahallesi Beylikkırlar mevkiinde bulunan kullanılmayan bir elektrik trafo binasındaki hurda demirleri kesmeye çalışan kimliği belirlenemeyen bir şahıs, yangın çıkmasına neden oldu. Şahsın terk edilmiş trafoda spiralle hurda demirleri keserken çıkardığı kıvılcımlar çevrede bulunan otlara sıçrayarak otluk alanda yangın çıkardı. 

Otluk alanın içerisinde bulunan plastik meyve sebze kasalarına da sıçrayan alevler biranda tüm bölgeyi sardı. Kasalardan çıkan siyah dumanlar tüm Bodrum’dan görünürken vatandaşlar ise panik yaşadı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürmek için uzun süre çaba sarf etti. İtfaiye ekiplerine AKUT Bodrum Ekibi ve çevrede bulunan vatandaşlar da yardımcı oldu. Vatandaşların korku dolu bakışları arasından söndürme çalışması yapan ekipler yangını kısa sürede kontrol altına aldı. 

Yangın ile ilgili araştırma yapan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yangının çıktığı noktayı buldu. Eski bir elektrik trafosundan başladığı anlaşılan yangın ile ilgili ekipler soruşturma başlattı. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ