18.09.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

SICAK HAVA BAYRAM TATİLİYLE BİRLEŞİNCE…

  • 10 Ağustos 2019
SICAK HAVA BAYRAM TATİLİYLE BİRLEŞİNCE…

Kurban Bayramı tatiliyle birlikte Bodrum’a tatile gelenler trafikte ve sahillerde yoğunluk oluşturuyor.

Dün akşam saatlerinden itibaren Kurban Bayramı tatili için Bodrum’a gelenler ilçe girişinde zaman zaman trafikte yoğunluk oluşturdu. Özellikle Torba uygulama noktasında yapılan denetimler sırasında zaman zaman uzun araç kuyruklar oluşuyor. Yabancı plakalı araçlardan gurbetçilerinde yoğun olarak Bodrum’a geldiği görüldü. Yaşanan yoğunluktan dolayı esnaflar memnun olduklarını dile getirirken, eski bayram yoğunluklarının yaşanmadığını da sözlerine eklediler.

Hava sıcaklığının 43 dereceye kadar çıktığı Bodrum’da sahillerde de yoğunluk oluşuyor. Özellikle yabancı turistlerin yoğun olduğu bölgelerdeki sahiller tıklım tıklım doldu. Sıcaktan bunalanlar denize girerek serinlerken, bazı tatilciler ise su sporları yaparak eğlendi. Sürat teknesinin çektiği paraşüte binen tatilciler ise Bodrum koylarını gökyüzünden izlemenin keyfini çıkardı. Sıcak hava nedeniyle ilçenin ara sokakları boş bir görüntüye büründü.

Bir çok yerli ve yabancı tatilci ise tekne turlarıyla mavi yolculuğa çıktı. Bodrum’da hava sıcaklığının Bayram tatili boyunca 40’lı derecelerde seyretmesi tahmin edilirken, vatandaşların özellikle öğle saatlerinde güneş ışınlarından uzak durması öneriliyor.

Bodrum’da Bayram tatili boyunca bir çok ünlü isimde konser verecek. Bayram tatilinin ilk günü sahillerde yaşanan yoğunluğun akşam saatlerinde ise cadde ve sokaklara taşması bekleniyor.

Öte yandan emniyet güçleri ve belediye ekipleri de Bayram tatili dolayısıyla yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı önlem aldı. Uygulama noktasını ziyaret eden Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise ilçeye giriş yapan tatilcilere iyi bayramlar dileyerek Bodrum Mandalinasından yapılmış lokum ikram etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ