21.02.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

SEVİNDİRİCİ HABER…KASIRGANIN YÖNÜ DEĞİŞTİ…

  • 29 Eylül 2018
Reklam Alanı
SEVİNDİRİCİ HABER…KASIRGANIN YÖNÜ DEĞİŞTİ…

Çarşamba gününden bu yana, hafta sonu kıyı Ege’yi vurması beklenen Kasırganın Yunanistan üzerinden geçerek Trakya’ya doğru ilerleyeceği öngörülüyor.

Yaşanan gelişmeler sonrası Kıyı Ege’de teyakkuza geçilirken, dün geceden bu yana hava tahmin modelleri kasırganın Kıyı Ege’yi vurmayacağını gösteriyor. Kasırga bu sabah 09.00 itibariyle Yunanistan’ın Kalamata şehri açıklarında ilerlerken, Kasırganın en büyük etkisinin bu şehre ardından başkent Atina’ya olacağı düşünülüyor. Kasırganın daha sonra Ege Denizi üzerinden Trakya’ya ya doğru ilerleyeceği düşünülüyor.

BODRUM’DA HAVA NASIL OLACAK?

Hava tahmin modellerine göre kasırganın en çok etkileyeceği yerlerden biri olarak tahmin edilen Bodrum’da ise Cumartesi akşam saatlerinden Pazartesi öğle saatlerine kadar zaman zaman 20-40 km esecek rüzgar ile birlikte zaman zaman sağanak yağışların etkili olması bekleniyor. Son 3 yıldır yapılan bu yağmur uyarılarınında Bodrum’a uğramadığı düşünülürse, Bodrum’da hafta sonu kasırga ve fırtınadan uzak hafif yağmurlarla geçebilir.

Bazı vatandaşların korku yaşayarak beklediği Kasırganın Bodrum’u ve Kıyı Egeyi vurmayacak olması ise sevinvle karşılandı. Hava tahmin sitelerinden yapılan açıklamalarda da bu saatten sonra Kasırganın Ege Kıyılarını vurma olasılığının çok düşük olduğu belirtiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ