18.04.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

SEVİLEN DOKTORUN DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

  • 14 Ocak 2019
SEVİLEN DOKTORUN DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

Bodrum Devlet Hastanesi ve 75 Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde görev yapan ve Bodrum’da herkes tarafından sevilen Dr. Ergün Saçar’ın yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor.

Saraç’ın durumunu öğrenen çok sayıda Bodrumlu hastası, sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla Saraç ile anılarından bahsederek bir an önce iyileşmesi temennilerinde bulundu.

Yakalandığı grip hastalığının ardından sağlık durumunun kötüye gitmesi sonucu, geçtiğimiz hafta perşembe günü Bodrum Devlet Hastanesi’ne acil servisten giriş yapan Milaslı Dr. Ergün Saçar’a, doktorlar tarafından zatürre tanısı konuldu. 

2003 yılından bu yana Bodrum Devlet Hastanesi Acil Ünitesinde pratisyen hekim olarak görev yapan ve bazı günlerde 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde de görevlendirilen Dr. Ergün Saçar, zatürre tanısının ardından yoğun bakım ihtiyacı sebebiyle aynı gün 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 

Burada solunum destek ünitesine bağlı bir şekilde tedavi gören Dr. Saçar, daha sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. 

Ağır zatürre tanısı konulan Dr. Saçar’ın, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. 

1964 Milas doğumlu olan Dr. Ergün Saçar; Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1991 yılında, aynı Üniversitenin Hukuk Fakültesinden de 2001 yılından mezun oldu. Bir dönem Bodrum Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevi de yapan Dr. Ergün Saçar, görevlendirme gereği 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde de sık sık mesai yaptı. Dr. Saçar, 2 kız çocuğu babasıdır. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ