22.02.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

RÜŞVET VE TEFECİLİK OPERASYONU…

  • 04 Ekim 2018
Reklam Alanı
RÜŞVET VE TEFECİLİK OPERASYONU…

Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince düzenlenen rüşvet ve tefecilik operasyonu kapsamında yakalanan toplam 9 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 3’ünün Bodrum’dan olduğu öğrenildi. 

Milas KOM Grup Amirliği ekiplerince, Milas genelinde tefecilik olaylarına karıştığı belirlenen 9 şahıs iki ayrı operasyonda gözaltına alındı. Toplam 9 şüpheli, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Edinilen bilgiye göre; tefecilik şüphelilerinin belli kişilere borç para verdikleri, bu borç para karşılığında yüksek miktarda senet imzalattıkları, bu senetleri ödemeyen şahıslardan haciz yoluyla arazi ve taşınır taşınmaz mallarına el koyarak tefecilik yaptığı belirlenen Ü.E., E.T., C.T., L.T., İ.T., T.T. ve M.D., isimli şahıslar polisin operasyonuyla yakalandı. 

Ayrıca Milas Tapu Müdürlüğü’nde çalışan iki memurun rüşvet olaylarına karıştığını tespit eden polis, şüphelileri 4 ay süreyle takibe alarak gerçekleştirilen operasyonla K.Ç., L.T. ve M.T. isimli şüphelileri gözaltına aldı. Öte yandan L.T.’nin hem rüşvet, hem de tefecilik şüphesiyle gözaltına alındığı kaydedildi. 

Rüşvet ve tefecilik operasyonunda gözaltına alınan toplam 9 şüpheli, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, rüşvet olayına karışan kişiler K.Ç. L.T.  ve M.T. tutuklandı, tefecilik olayına karışan ÜE. ET. CT. İT. TT. ve MD. ise Adli kontrolle serbest bırakıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ