15.04.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

MUĞLALI KADINLAR ATA’SIYLA BULUŞTU

  • 07 Kasım 2018
MUĞLALI KADINLAR ATA’SIYLA BULUŞTU

Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e daha önce hiç gitmemiş 275’i kadın ve 45’i engelli vatandaş olmak üzere toplam 320 kişiyi Ata’sıyla buluşturdu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında il genelinde daha önce Anıtkabir’e gitmemiş 275 kadın ve 45 engelli vatandaşı “Muğlalı Kadınlar Ata’sıyla Buluşuyor”  adı altında 7 otobüsle Anıtkabir’e gönderdi. Kurulduğu günden bugüne Muğla’nın 13 ilçesi ve farklı mahallelerinden 788 kişi Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Anıtkabir ziyaretine katıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi ayrıca Çanakkale ve Kıbrıs Gazileri için Kıbrıs gezisi düzenleyerek vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihsel sürecinin dönüm noktalarını yerinde yaşamalarını sağlıyor.

“Atam yokluk içinde, Hür bir millet yarattın”

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Muğlalı Kadınlar Ata’sıyla Buluşuyor” etkinliğinde Aslanlı Yol’da yürüyen, Atatürk’ün mozolesine çelenk sunan, Ata’sının huzuruna ilk defa çıkan Muğlalı kadınların çok heyecanlı oldukları görüldü. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Anıtkabir ziyareti etkinliğinde 80 yaşında hayatında ilk defa Ata’sıyla kavuştuğunu söyleyen ziyaretçinin yanı sıra, ülkemizin ne zorluklarla kazanılmış olduğunu buraya gelince bir kez daha anladık, bunların farkında olmayanları görünce çok üzülüyorum, Atatürk gibi bir liderimizin olması onur ve gurur verici, Onun sayesinde cennet gibi bir vatanda özgürce yaşıyoruz. Bazen çıkıp haykırmak istiyorum, ne olduğunuzu bilin, nereden geldiğinizi unutmayın demek isterdim diyen Muğlalı kadınlar vardı. Muğlalı kadınlardan biri de Atam şiirini yıllar sonra tekrar okudu. “Cephelerde bir erdin, Kendini yurda verdin.Yurt için ulus için, Kahramanca direndin, Karlar içinde yattın, Yurttan düşmanı attın, Atam yokluk içinde, Hür bir millet yarattın.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ