26.09.2017 - Bodrum'un Haber Portalı

MUĞLA’DA BAYRAM TEDBİRLERİ

  • 24 Ağustos 2017
MUĞLA’DA BAYRAM TEDBİRLERİ

Kurban Bayramı dolayısıyla Muğla genelindeki turizm merkezlerinde yerli turist yoğunluğu yaşanması beklenirken, Muğla Valiliğince çeşitli tedbir alındı.

Muğla Valiliği tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla alınan tedbirlerle ilgili yapılan basın açıklaması şu şekilde;

“Marmaris, Bodrum, Fethiye, Ortaca, Dalaman ve Datça gibi önemli turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla’da, Kurban Bayramı tatilinin huzur ve güven içerisinde geçirilmesi için Valiliğimizce çeşitli tedbirler alındı.

Muğlalı vatandaşların ve tatillerini bölgede geçirmeyi planlayan misafirlerin mutlu bir bayram geçirmeleri konusunda sağlık ve güvenlik tedbirleri başta olmak üzere, ulaştırma, haberleşme ve tüm belediye hizmetleriyle ilgili önceden alınan tedbirler, bayram öncesi, bayram süresi ve sonrası için yeniden gözden geçirildi.

Bu çerçevede, özellikle trafiğin yoğun olduğu devlet karayolu güzergâhlarında, sağlıklı ve güvenli bir trafik akışı sağlanması için ekip sayıları arttırıldı. Bayram öncesi ve sonrasında, hız ve fazla yük kontrolleri, araçların kullanım süreleriyle ilgili kontrollerin arttırılması konusunda planlama yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından hayvan satış yerleri ve kesim yerleri düzenli olarak denetlenecektir.

Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımızın kurban yaralanmalarına maruz kalması nedeniyle gerekli sağlık işlemlerinin aksatılmaması ve acil servislerin yoğunluğunun giderilebilmesi için hastanelerimizde yeterli sayıda doktor ve personel görevlendirilecektir.

Sürücülere aşırı hız uyarısı

Kurban Bayramı tatilinde istenmeyen acı olayların yaşanmaması için, özellikle sürücülerin trafik kurallarına eksiksiz uymaları, kesinlikle alkollü araç kullanmamaları, aşırı sürat ve hatalı sollama yapmamalarının alınan tedbirler açısından büyük önem arz ettiğini Muğlalı vatandaşlarımıza ve tatillerini ilimizde geçirecek misafirlerimize hatırlatır herkesin Kurban Bayramı’nı kutlar, sevdiklerinizle mutlu nice bayramlar geçirmenizi temenni ederiz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ