26.05.2018 - Bodrum'un Haber Portalı

MİMAR SİNAN’I SÖYLEŞİ İLE ANDILAR

  • 12 Nisan 2018
Reklam Alanı
MİMAR SİNAN’I SÖYLEŞİ İLE ANDILAR

Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar Günü kapsamında Mimar Cengiz Bektaş söyleşisi düzenlendi.

Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği tarafından Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye çoğunluğunu mimarların oluşturduğu topluluk ilgi gösterdi.

Söyleşi öncesi açıklamalarda bulunan Mimarlar Odası Bodrum Temsilcisi Gamze Türk, şöyle dedi:

“Her sene tüm Türkiye’deki mimarlar odalarında bu dönemlerde Mimar Sinan’ı anma günleri düzenleniyor. Bu yıl Mimar Sinan’ın 430’uncu ölüm yıl dönümü. Biz de bugün bir başka üstadı Mimar Sinan’ı konuşmak üzere davet ettik. Cengiz Bektaş hocamız bugün bizimle olacak. Bugün onun Mimar Sinan ve düşündükleri üzerine sunumunu izleyeceğiz.”

Meslek yaşamı boyunca verdiği eserleri ve mimarlığa geçen hizmetleri nedeniyle 2016 yılında Mimarlar Odası’nın Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında verilen “Mimar Sinan Büyük Ödülü’ ne layık görülen Cengiz Bektaş, etkinlikte Mimar Sinan, mimari ve arkeoloji konusunda görsel materyaller de kullanarak bir sunum yaptı.

Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar Günü etkinlikleri kapsamında lise son sınıf öğrencilerine yönelik Mimarlık Mesleği ve Eğitimi üzerine tecrübe paylaşımları gerçekleştirdi. Bodrum Anadolu Lisesi, Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi ve Halil İbrahim İper Anadolu Liselerinde gerçekleştirilen seminerlere öğrencilerin katılımı yoğun oldu.

Ayrıca 14 Nisan Cumartesi Günü Saat 19:00’da Bodrum Ticaret Odası’nda mimar ve aynı zamanda Gitarist Koray Hatipoğlu’nun klasik gitar resitali sunacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ