24.08.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

METRELERCE SAVRULUP BETON DİREĞİ YIKTI…

  • 06 Şubat 2019
METRELERCE SAVRULUP BETON DİREĞİ YIKTI…

Dün gece etkili olan fırtına Gümbet Mahallesinde de zarara neden oldu.

 Bodrum’da dün saat 23.00 sıralarında başlayan kuvvetli rüzgar, gece yarısından sonra şiddetini artırdı.

Saatteki hızı 100 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle Gümbet Sahilinde bulunan bir işletme ile yine Gümbet Mahallesinde bulunan bazı evlerin tahta güneşlikleri metrelerce havalanarak uçtu.

Gümbet Sahilinde yaşanan olayda kış olması nedeniyle kapalı olan bir restoranın tonlarca ağırlığındaki tahta güneşli savrularak uçtu. Tahta güneşliğin çarptığı bir beton direk ile iki aydınlatma direğide devrildi. Uzun yıllardır Bodrum’da yaşadığını belirten işletme sahibi Zafer Oktay Gönenç, ” Gece hortum gelmiş galiba sabah kardeşim buraya gelmiş o bildirdi bana. Tek tesellimiz can kaybımız yok. Yaklaşık 100-150 bin Lira zararımız var” dedi. 

Gümbet Mahallesinde bulunan bir siteyi de vuran fırtına nedeniyle bazı evlerin tahta güneşlikleri uçtu, bazı evlerin ise camları kırıldı.

Balkonunun tahta güneşliği uçan Erkin Can ise ilk kez böyle bir olay yaşadığını belirterek, “Gece 01.00 gibi ya fırtına yada hortum çok büyük bir gürültüyle geldi. Zaten normal bir fırtına olsaydı önüne düşürür gibi düşünüyorum. Muhtemelen hortumki üst taraftaki komşumuzun bahçesine uçurdu iki parça şeklinde, büyük ihtimalle hortumdu yaşadığımız olay” dedi.

Sitede bulunan bir evin balkon camlarının fırtına nedeniyle kırıldığı görülürken, çok sayıda ağacında dallarının kırıldığı görüldü. 

DEV AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Gümbet sahilinde bulunan bir kamp alanında ise ağaçlar devrildi. Metrelerce yükseklikteki dev okaliptus ağaçları kökleriyle birlikte devrildi. Kamp alanında yaşayan kimsenin olmaması da olası bir faciayı önledi. 

Öte yandan alınan bilgilere göre Bodrum Yarımadası genelinde çok sayıda ağacın devrildiği, bir çok işletmenin de tabelasının uçtuğu öğrenildi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ