13.05.2017 - Bodrum'un Haber Portalı

Metrekareye…

  • 09 Ocak 2017
  • 0 YORUM
  • 170 KEZ OKUNDU
NETHAS Teknoloji A.Ş.
Metrekareye…

Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda Muğla ve çevrelerinde kuvvetli ve gökgürültülü sağanak yağışların etkili olabileceği bildirildi.

Meteoroloji genel müdürlüğü dışında bir çok hava tahmin sitesinin verdiği verilere göre de bölgemizde fırtına ile birlikte aşarı sağanak yağışların etkili olması beklenirken, Bodrum için verilen tahminlerde de metrekareye 30/75 kg arası yağış düşmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarı ise şu şekilde;

“Yarın (10.01.2017 Salı) sabah saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde başlayacak yağışların kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış (30-75 kg/metrekare); Muğla merkez ile iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte rüzgarın güney yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Oluşması muhtemel riskler arasında ise, “Ulaşımda Aksamalar – Sel – Su Baskını – Yıldırım – Buzlanma – Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi – Çığ Tehlikesi” gösterildi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ