18.09.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

MALTA ŞAHİN’İ YİNE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ….

  • 13 Temmuz 2019
MALTA ŞAHİN’İ YİNE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ….

Farklı tasarımıyla birlikte dünyanın en büyük yelkenlilerinden olan ‘Maltese Falcon’, Bodrum’a demirledi. Lüks yelkenliyi görenler yatı yakından incelemek için limana kadar giderek fotoğraflarını çekti.

Dünyanın en lüks ve büyük 100 yatı arasında gösterilen ve adını ünlü klasik sinema filminden alan Maltese Falcon(Malta Şahini), Bodrum’a demirledi. Yatı gören bazı kişiler limana kadar giderek, farklı tasarımıyla da dikkat çeken Maltes Falcon’un bol bol fotoğrafını çekti. Yatı merak eden bazı kişilerin ise botlarla yatın etrafında turladıkları görüldü.

ABD’li milyoner Tom Perkins için 2006 yılında yapılan ve 2009 yılında 60 milyon sterline Yunan uyruklu iş kadını Elena Ambrosiadou’ya satılan Malta Şahini, 1.240 ton ağırlığında, 88 metre uzunluğunda ve 12,6 metre genişliğindeki özellikleri ve farklı tasarımıyla demirlediği her yerde ilgi odağı oluyor. Hemen hemen her yaz Bodrum koylarında da görülen lüks yat, Yunan Adalarına da sıklıkla yelken açıyor.

Fotoğraf: Orhan Kavala

Elektronik ortamda dokunmatik olarak yönetilen yelken sistemine sahip yatta toplam 15 yelken bulunuyor. Yat, gece ışıklandırmasıyla da dikkat çekiyor.

Yelkenlinin Bodrum’dan ne zaman ayrılacağı ise bilinmiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ