25.08.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

KÜDÜR İÇİN ŞUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR…

  • 05 Şubat 2019
KÜDÜR İÇİN ŞUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR…

Bodrum Yarımadasının Kuzeyinde kalan Küdür Yarımadası’nda ruhsata aykırı şekilde sondaj kuyusu ve iskele yapan firma hakkında Bodrum Kent Konseyi suç duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Bodrum Yarımadasının doğal kalan yerlerinden olan Yalıkavak Mahallesi Küdür Halk Plajında iskele ve sondaj kuyusu çalışmaları başlatıldı. Vatandaşların şikayeti üzerine bölgeye giden Bodrum Belediyesi ekipleri, yaptıkları incelemede iskele ve sondaj kuyusunun ruhsata aykırı olduğunu tespit edip çalışmayı durdurarak şantiyeyi mühürledi.

Bodrum Kent Konseyi Ekoloji ve Kent Kimliği Çalışma Grubu adına Mehmet Çilsal ve bazı vatandaşlar, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bodrum Kaymakamlığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda sondaj kuyusu ve iskele yapan firmanın işlediği suçların ise şunlar olduğu şunlar edildi:

“Tescil edilen sit alanları ve korunması gerekli taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarına zarar vermek(2863 Sayılı Kültür ve Tabiat varlıklarını Koruma Kanunu madde 65); Bir hakka dayanmaksızın başkasına ait yeri kısmen işgal etmek ve bozmak; mera niteliğindeki kamusal alanı kısmen zapt etmek ve üzerinde tasarrufta bulunmak(TCK 154); başkasına ait mala zarar vermek (TCK 151); kamu yararlanmasına ayrılmış yere zarar vermek(TCK 152); mühür bozmak(TCK 203) Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme(TCK 281) ve 3194 Sayılı imar Kanunu, 3621 Sayılı Kıyı Kanunu, 2872 Sayılı Çevre Kanunlarının suç saydığı filleri işlemek.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ