19.04.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

”KORKU FİLMİ GİBİYDİ”

  • 06 Şubat 2019
”KORKU FİLMİ GİBİYDİ”

Bodrum’da gece saatlerinde etkili olan fırtına evlerin pergolelerini uçurdu, ağaçları devirdi. Vatandaşlar gece için “Korku filmi gibiydi” dedi.

Bodrum’da dün 23.00 dolaylarında başlayan kuvvetli rüzgar gece yarısından sonra fırtınaya döndü. Saattaki hızı 100 kilometreye kadar ulaşan fırtına dolayısıyla Kumbahçe Mahallesi Kiremit Sokak üzerinde bulunan 4 evin balkon pergoleleri ve güneş enerji sistemleri metrelerce uçarak sokağa savruldu. Bu sırada sokakta park halinde bulunan iki otomobil hasar gördü.

Mahalle sakinlerinden Dicle Şimşek yaşadıklarını şu sözlerle anlattı; “Büyük bir gürültü geldi arkasından balkonun çatısı uçtu çıkamadık evden. Alt katta mahsur kaldık, elektrikler gitti. Neyse ki çok büyük bir hasar yokmuş ama kötüydü yani gece, korku filmi gibiydi.”

Fırtına nedeniyle Yarımada genelinde çok sayıda ağacın devrildiği öğrenildi. İlçe merkezinde de bir otomobilin üzerine ağaç devrildi. Otomobilde maddi hasar oluşurken, aracın hacizli aranması olmasından dolayı araç çekici yardımıyla trafik otaparkına çekildi.

Öte yandan gece saatleri yağmurla birlikte şimşek ve yıldırımlarda geceyi gündüze çevirdi. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre son 24 saatte ilçeye 13 kg yağış düştü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ