16.06.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

KÖPEKLERİN SALDIRISI SONRASI EKİPLER SEFERBER OLDU…

  • 04 Şubat 2019
KÖPEKLERİN SALDIRISI SONRASI EKİPLER SEFERBER OLDU…

Muğla’nın Datça ilçesinde meydana gelen köpek saldırısında ağır şekilde yaralanan 12 yaşındaki çocuğun tedavisi Bodrum’da devam ediyor.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Datça’nın Cumalı Mahallesi Çeşme sokakta meydana gelen olayda, 12 yaşındaki Ahmet Kürşat Ağa, 7 arkadaşı ile birlikte evinin önünde oynarken komşularına ait Cane Corso cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Bağlı bulunan diğer köpekte zincirini kırarak çocukların üzerine koştu. Bir anda kaçmaya başlayan çocuklardan Ahmet Kürşat Ağa, koştuğu sırada ayağı takıldı ve düştü. Saldırıya uğrayan çocuğu 2 köpeğin elinden babası ve köpeklerin sahibi güçlükle kurtardı.

“YAŞAM” DEVREYE GİRDİ…
Ağır yaralanan Ahmet Kürşat Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesiyle Bodrum Deniz Kurtarma Derneğine ait Deniz Ambulansı (YAŞAM) ile 35 dakikada Körmen Limanına ulaştı. 112 Acil Sağlık ekipleri ile deniz ambulansına alınan 12 yaşındaki Ağa, yaklaşık bir saatlik operasyon sonrası Bodrum Devlet Hastanesine getirilerek ameliyata alındı. Hastanede ameliyata alınan Ahmet Kürşat Ağa’nın, şah damarına çok yakın bir yerden, sırtından kafasından ısırık aldığı belirlendi.


4 saat süren ameliyat sonrasında köpeklerin saldırısı sonrası hayati tehlikeyi atlatan talihsiz çocuğun tedavisine Bodrum Devlet Hastanesi’nde devam ediliyor. Ahmet’in anne ve babası bir an olsun çocuklarını yalnız bırakmıyor.

Öte yandan, olayın ardından jandarma köpeklerin sahiplerini gözaltına aldı. Mahkemeye sevk edilen baba oğul adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken 2 köpek belediye hayvan barınağında kontrol altına alındı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ