15.06.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

KIŞ GERİ GELDİ…

  • 06 Nisan 2019
KIŞ GERİ GELDİ…

Bodrum’da sabah saatlerinde başlayan hafif yağmur zaman zaman şiddetini arttırırken, öğle saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli rüzgar ise zaman zaman fırtına şeklinde eserek günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan kötü hava koşulları nedeniyle özellikle Yarımadanın Güney kısmındaki sahillerde günlük yaşam olumsuz etkilendi. Kumbahçe, Gümbet, Bitez, Ortakent, Akyarlar ve Turgutreis’te sahiller neredeyse boşaldı. Çok az sayıda vatandaşın dışarı çıktığı Bodrum’da vatandaşlar, kapalı mekanlarda yağmur ve fırtınayı izledi. Bazı tekne sahipleri ise olası bir olumsuzluğa karşı nöbet tuttu.

cof

Bodrum açıklarında hızı zaman zaman 70 kilometreye kadar ulaşan fırtına nedeniyle Bodrum’dan Datça’ya ve Yunanistan’ın Kos Adasına karşılıklı yapılan feribot seferleri iptal edildi. Bodrum açıklarında yapılacak Dragon Yarışları ile Turgtreis açıklarında bu ilk ayak yarışları gerçekleşecek Dragut Sailing Cup’ta kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Bodrum’da etkili olan kötü hava koşulları sırasında günlük yaşamın olumsuz etkilenmesi dışında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Bodrum’da kuvvetli rüzgar ve yağışın gece saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Pazar ve Pazartesi günleri çok bulutlu olması tahmin edilen havanın Pazartesi akşam saatlerinden itibaren yerini yeniden yağışa bırakması bekleniyor. Pazartesi akşam başlayacak yağışlı havanın ise Çarşamba günü öğle saatlerine kadar etkili olması tahmin ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ