16.04.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

KILIÇDAROĞLU’NUN MUĞLA AÇIKLAMALARI HERKESİ ŞAŞIRTTI…

  • 07 Kasım 2018
KILIÇDAROĞLU’NUN MUĞLA AÇIKLAMALARI HERKESİ ŞAŞIRTTI…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CNN Türk’te katıldığı programda Muğla Büyükşehir Belediyesi ve başkan Osman Gürün için yaptığı açıklamalar Muğla’da herkesi şaşırttı.

Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesinden övgüyle bahsettiği konuşmasında, belediyenin her ilçeye okul yaptırarak bunları Milli Eğitim Bakanlığına devrettiğini, meraları da ıslah ettiğini söylemişti. Yapılan açıklama sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’na tepkiler gelmeye başlarken, Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarına, Osman Gürün veya danışmanları tarafından verilen raporun neden olduğu, yada Kılıçdaroğlu’nun Muğla Büyükşehir Belediyesine yeniden Osman Gürün’ü aday göstereceği için yapıldığı iddia edildi.

OKUL YOK, MERADA ÇÖPLÜĞE ÇEVRİLDİ…

Muğla’da bazı yerel basın mensupları ve köşe yazarları ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Tarım Müdürlüğünden konuyla ilgili bilgi alırken, Büyükşehir Belediyesi tarafından hiç bir okul yaptırılmadığı öğrenildi. Meralarla ilgili ise yine hiç bir meranın ıslah edilmediği, hatta Milas’ta bir meranın çöplük alanına çevrildiği öğrenildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GRUP TOPLANTISINDAN CEVAP VERDİ…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediyecilikte örnek gösterdiği Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

CHP’nin belediyecilikte başarılarını anlatırken Muğla Büyükşehir Belediye başkanını örnek veren Kılıçdaroğlu’na Erdoğan, “Her yeri kreşlerle donattığını söylüyor. Arkadaşlar araştırdılar. Büyükşehir belediyesinin yaptırdığı tek bir okul dahi bulamadılar. ” diye yanıt verdi. Partisinin hizmetlerini sıralayan Erdoğan, sözü Kılıçdaroğlu’na getirerek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu zat CHP’nin belediyecilikte başarılarını anlatırken Muğla Büyükşehir Belediye başkanını örnek veriyor. Her yeri kreşlerle donattığını söylüyor. Arkadaşlar araştırdılar. Büyükşehir belediyesinin yaptırdığı tek bir okul dahi bulamadılar. Hatta Muğla’nın yerel basını da seferber olmuş fakat eserlerden hiçbirini ortaya çıkartamamışlar. Artık psikiyatrist mi olur yoksa Pensilvanya’daki şarlatan mı olur sorunu çözecek birisini bulup bu işi bir neticeye bağlarla herhalde. Bu zatın yalanlarını ortaya dökmekten tazminat almaktan yoruldum.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ