13.06.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

#KAPININÖNÜNÜSÜPÜR MYNDOS KAPISINI TEMİZLEDİ

  • 02 Mayıs 2019
#KAPININÖNÜNÜSÜPÜR MYNDOS KAPISINI TEMİZLEDİ

Bodrum’da, çevreye duyarlı bir grup vatandaş tarafından başlatılan “Kapının önünü süpür” hareketinde gönüllüler bu kez ilçenin tarihi mekanlarından Myndos Kapısı bölgesini temizledi.

Ceren Çekiç adlı vatandaş tarafından başlatılan kampanya kapsamında ilk olarak Adaboğazı mevkiinde temizlik gerçekleştirilmişti.  Kampanya sosyal medyada büyük yankı uyandırırken “Kapının önünü süpür” hareketi gönüllüleri, çevre temizliklerine ilçenin en önemli tarihi mekanlarından olan Myndos Kapısında devam etti. Ellerine eldivenleri takıp çöp torbalarını alan yaklaşık 20 gönüllü bölgeyi tarayarak çöpleri tek tek topladı. Bölgede faaliyet gösteren Bodrium Otel personelinin de destek verdiği etkinlikte yine torbalar dolusu çöp toplandı.

Ceren Çekiç

Temizlik hareketini başlatan Ceren Çekiç, kendilerinin tamamen gönüllü olarak bu işi yaptıklarını belirterek, “Biz gönüllü arkadaşlarız ve bize katılmak isteyen herkesi çöp toplama organizasyonlarına bekleriz. Herkes kendi kapısının önünü süpürürse böylece her yer tertemiz kalır. Bize gelen tepkiler çok iyi. Etkilenenlerden bize mesajlar geliyor. Biz de yapacağız diyenler var. Başka şehirlerden katılıp bana video gönderenler var. Bu bizi çok mutlu ediyor. Bu sadece Bodrum’la kısıtlı kalmayıp Türkiye’nin başka şehirlerinde çöp toplamalarını bekliyoruz.” dedi.

Etkinliğe, Eskiçeşme Mahallesi Muhtarı Gözde Sinop ve CHP’li Belediye Meclis Üyesi Kemal Özsarsılmaz da katıldı. Temizlik çalışması sonunda bölgeye gelen Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz ve CHP İlçe Başkanı Halil Karahan’da gönüllüleri duyarlı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Temizlik çalışması gönüllülerden Mustafa Ünlü tarafından havadan görüntülendi.

Grup, Bodrum’un doğal güzellikteki koyları ve tarihi öneme sahip bölgelerinde temizlik çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ