20.08.2018 - Bodrum'un Haber Portalı

FIRTINANIN ARDINDAN YAĞMUR GELECEK…

  • 22 Mart 2018
Reklam Alanı
FIRTINANIN ARDINDAN YAĞMUR GELECEK…

Bodrum’da öğle saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli rüzgar ve fırtına günlük yaşamı olumsuz etkilerken, Afrika üzerinden gelen Toz Taşınımı da net bir şekilde belli oldu. 

Bodrum’da saatteki hızı karada 75, denizde 90 kilometre hıza erişen fırtına gün boyu etkili olurken, Meteoroloji’nin Afrika üzerinden Türkiye’ye ilerleyen toz taşınımı için yaptığı uyarının ardından, NASA’nın TERRA-MODIS uyduları bugün Türkiye’ye doğru taşınan tozlu havayı görüntüledi.

Fırtına, bazı bölgelerde ağaçları devirip dallarının kırılmasına neden olurken, Güneydoğu yönünden esen şiddetli rüzgarda büyük dalgalar Yarımada’nın güney sahillerine vurdu. Sahillerdeki işletmelerin çalışanları fırtınadan işyerlerinin zarar görmemesi için çeşitli güvenlik önlemleri aldı. Şiddetli rüzgarda balıkçı tekneleri açılamazken bugün feribot seferinin olmadığı bildirildi. Turgutreis Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde yola devrilen bir ağaç, kısa süreli paniğe neden oldu. Trafik akışını kısmen etkileyen ağaç, belediye ekiplerince yoldan kaldırıldı.

YAĞMUR GELİYOR…

Bölgemizde etkili olan kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Cuma ilk saatlerden itibaren etkisini kaybetmesi beklenirken, öğle saatlerinden hafif yağmur itibaren ise hafif yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Cuma akşam saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgarın etkisini kaybetmesi beklenirken, Cumartesi gününün ilk saatleriyle birlikte başlayacak yağışlı havanın gün boyu etkili olması tahmin ediliyor.

Öte yandan Afrika üzerinden gelen Toz Taşınımı dolayısıyla düşecek yağışların çamur şeklinde yağması bekleniyor. 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ