16.05.2017 - Bodrum'un Haber Portalı

Dans Kulübünden, Gençlik Merkezine

  • 09 Nisan 2015
  • 0 YORUM
  • 137 KEZ OKUNDU
NETHAS Teknoloji A.Ş.
Dans Kulübünden, Gençlik Merkezine

dans kulubü (5)Bodrum’da kurulduğu 2000 yılından beri faaliyet gösteren Bodrum Dans Kulübü, Yokuşbaşı Mahallesi’nde bulunan yeni binasına taşındı.

İçerisinde 3 büyük çalışma salonu, sosyal alanlar ve ofislerin bulunduğu yeni binalarının açılışını Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadonb ile birlikte gerçekleştiren Bodrum Dans Kulübü Yöneetim Kurulu Başkanı Fatih Özvezneci, “2000 yılından beri faaliyet gösteren Bodrum Dans Kulübü, geçtiğimiz on altı yıl içerisinde yaklaşık 3500 kişiye dans ve halk oyunlarını sevdirmiş, Kulüpler arası müsabakalarda, Bodrum tarihinin ilk kulüp birinciliği unvanını Bodrum’a kazandırmış, Bir kurumdur. Dünya Dans Günü Kutlamasını Türkiye’de ilk kez 2000 yılında Bodrum’da gerçekleştirmiş olan Bodrum Dans Kulübü, her yıl düzenlediği Uluslararası Bodrum Dans Festivali ile 2015 yılında Bodrum esnaf ve turizmcisine 1 milyon sekiz yüz bin Euro kazandıran tek festival olmuştur. 2014 yıl sonu itibarı ile çalışmalarımızı daha büyük kitlelere sunmak, çalışma konularımız arasına gebçlik, Spor, kültürsanat merkezi çalışmalarını da eklemek, tüm bu çalışmalarımızı Avrupa Standartlarında modern ve tam donanımlı bir merkezde gerçekleştirmek üzere kolları sıvadık. Bodrum’lu 56 işadamının desteği ile tadilatını 4 ayda tamamladığımız Bodrum Dans Kulübü Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi, çalışmalarına bugünden itibaren bu binada devam edecek.” Dedi.

dans kulubü (2)Açılışta bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da, “İyi insanlar, birgün mutlaka hayallerine ulaşır. Fatih Özvezneci arkadaşımızın, azmini, başarılı işlerini ve hayallerini uzun zamandır takip ediyordum. O da iyi bir insan olarak şimdi hayallerine kavuştu. Bodrum’a da böyle bir gençlik merkezi kazandırdı. Kendisine teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi. Açılışına merkezi Fransa’da bulunan Uluslararası Dans Konseyi Başkanı Alkis Raftis’in de katıldığı Bodrum Dans Kulübü Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi’nde 30 farklı ülkeden, 22 eğitmen ve 122 gönüllü eğitmen çalışıyor. Gençlik, Spor, Kültür ve Sanat alanında festivaller, organizasyonlar, projeler ve etkinliklerin yürütüleceği merkez’in açılışında ayrıca, Tango, Latin Danslar ve halkoyunları ekiplerinin yaptığı gösteriler de davetlilere heyecanlı anlar yaşattı.  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un halk oyunları ekibiyle birlikte oynadığı Kerimoğlu Zeybeği, gösteriler içerisinde en büyük alkışı aldı.

Toyga İÇÖZÜ

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ