18.06.2018 - Bodrum'un Haber Portalı

ÇEKİLEN DENİZ BAZI VATANDAŞLARDA TEDİRGİNLİK YARATTI

  • 01 Şubat 2018
Reklam Alanı
ÇEKİLEN DENİZ BAZI VATANDAŞLARDA TEDİRGİNLİK YARATTI

Bodrum’da deniz suyunun çekilmesi vatandaşlar arasında tedirginlik yaratırken, deniz seviyesinin yaklaşık 1 metre düşmesi kıyı şeridinde bağlı bazı teknelerin karaya oturmasına neden oldu.

Deniz suyunun kıyıdan 10 metre içeriye çekilmesi sonucu ortaya çıkan görüntü deprem habercisi mi sorusunu akıllara getirirken, bazı denizciler, deniz suyunun bu zaman kadar hiç bu kadar çekilmediğini, normal bir gelgit olayı olmadığını savundu.

Uzmanlar, deniz çekilmesinin iki kaynağı olduğunu bunlardan birinin fay hatlarında ki döküntü kırıklardan kaynaklanabileceğini, diğer bir çekilme nedeninin ise karadan denize esen sert rüzgarlardan dolayı deniz şişmesi adı verilen bir durumdan kaynaklandığını açıkladılar.

Bodrum’da her hangi bir deprem beklenmediğini de ifade eden uzmanlar deniz suyunun belirli bir süre sonra yerine geleceğini belirtiyorlar.

Öte yandan önceki gün yaşanan Süper Mavi Kanlı Dolunay’ında diğer Dolunay zamanlarında olduğu gibi deniz çekilmesinde etkili olduğu uzman görüşleri arasında yer alıyor. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ