16.06.2018 - Bodrum'un Haber Portalı

BODRUM’DA FIRTINA VE SOĞUK ETKİLİ OLUYOR

  • 25 Aralık 2017
Reklam Alanı
BODRUM’DA FIRTINA VE SOĞUK ETKİLİ OLUYOR

Bodrum’da etkili olan fırtına nedeniyle özellikle Yarımadanın Kuzey kesimlerinde zor anlar yaşatırken, soğuk hava da etkili oluyor. 

Cuma günü akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtınanın hızı saatte 60 km.ye kadar ulaşırken, Kuzey- Kuzeybatı yönlerinden esen fırtına özellikle Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü Mahallelerinde etkili oldu. 

Gündoğan sahili açıklarında demirli duran yaklaşık 15 metre uzunluğundaki bir tekne, dalgalar nedeniyle bağlı bulunduğu yerden sürüklendi. Tekne, kıyıya kadar ulaşarak devrildi. Aynı bölgede limanda bağlı bulunan bir sürat teknesi de aldığı su nedeniyle yarıya kadar batarken, tekne sahipleri botu kurtarabilmek için çalışma yaptı.

Bodrum-Torba karayolu kenarında bulunan dev reklam panosu ise kuvvetli rüzgarla devrilirken, tabelanın karayolu kenarına devrilmesi, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasını engelledi.

Bodrum açıklarından geçen ve sıvı yük taşıdığı belirtilen bir tanker ise Karaada önlerine sığınırken, olumsuz havanın Pazartesi gününün ilk saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği öğrenildi.

Soğuk havanın Pazartesi günü de etkili olması beklenirken, Salıdan itibaren Güney yönlerden esecek rüzgarla birlikte hissedilir şekilde artması tahmin ediliyor. Çarşamba gününden itibaren ise yeni bir yağışlı hava bölgemizde etkili olacak. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ