15.06.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

BODRUM’DA BUZLANMA KAZAYA NEDEN OLDU

  • 09 Ocak 2019
BODRUM’DA BUZLANMA KAZAYA NEDEN OLDU

Bodrum’da buzlanma nedeniyle öğrenci servisi devrildi. Kaza şans eseri ucuz atlatıldı.

Kaza, sabah saatlerinde Bağla – Gürece yolu üzerinde meydana geldi. İçerisinde 12 öğrencinin bulunduğu servis, yolda oluşan buzlanma nedeniyle devrilirken, kaza şans eseri maddi hasarla atlatıldı.

5 ilkokul, 2 ortaokul ve 5 lise olmak üzere toplamda 12 öğrenciyi taşıyan 48 S 1283 plakalı minibüs Bağla – Gürece yolunda ilerlediği sırada, şoför buzlanan yolda direksiyon hakimiyetini kaybetti. Yol kenarındaki trafik levhasına çarpan servis şarampole girerek devrildi. Kaza sırasında öğrencilerin emniyet kemerlerinmin bağlı olması olası bir faciayı önledi. Kaza sonrası bölgeye gelen jandarma ekipleri buzlanan yolda güvenlik önlemleri aldı.

Buzlanma olan yolda diğer araç sürücüleri de zorluk çekerken, bazı araç sürücülerinin yolda ilerleyemediği görüldü. Bölgeye gelen iş makinesi de buzlanma olan yolda çalışma başlattı.

Kazanın meydana geldiği yol, jandarma ekiplerince bir süre trafiğe kapatırken, devrilen öğrenci servisi, jandarmanın incelemesinin ardından bölgeden kaldırıldı. Öğrenciler bölgeye gelen başka bişr servisle okullarına gönderildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ