20.04.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

BODRUM ŞUBAT AYINA BAHARLA GİRDİ

  • 01 Şubat 2019
BODRUM ŞUBAT AYINA BAHARLA GİRDİ

Bodrum’da günlerdir etkili olan yağışlı havanın ardından bugün açan Güneş sevindirdi. Yarımada’nın doğal ve tarihi yerlerinde canlanan doğa ise seyrine hoş manzaralar oluşturuyor.

Bodrum’da günlerdir etkili olan yağışlı havanın ardından bu sabah açan Güneş ilçede bulunanları sevindirdi.

Güneşi gören çok sayıda kişi sahil kenarlarına indi. İlçeye kültür turizmi ile gelen Uzakdoğulu turistlerde güneşli havanın tadını çıkardı. Limanda gezintiye çıkan turistler bol bol fotoğraf çekti.

Çocuklarıyla dışarı çıkan aileler parklarda eğlendi. Sahilde bulunan işletmelere oturanlarda Bodrum manzarasının keyfini çıkardı. Bazı vatandaşlar ise şehir merkezine yakın kırlara ve tepelere giderek doğal bitkilerden topladı.

DOĞA CANLANMAYA BAŞLADI

Son yılların en çok yağış alan Ocak ayını geride bırakan Bodrum Yarımadasının kırlarında bahar çiçekleri kendini göstermeye başladı.

Küresel ısınmaya bağlı olarak son yıllarda erken açan bir çok bahar çiçeği yine kırları kaplamaya başladı. Çok sayıda Badem ağacınında çiçek açtığı görüldü. Baharın müjdecisi papatyalarda kendini göstermeye başladı. İlçede bulunan tarihi ve ören yerlerinde açan bahar çiçekleride Bodrum’un güzelliklerini ortaya çıkarıyor.

Kırlarda papatyaların filizleri her yeri kaplarken önümüzdeki günlerde, filizlenen papatyaların açmasıyla kıırların beyaza bürünmesi bekleniyor.

Yağmur sonrası oluşan su birikintileri üzerine yansıyan manzaralar ise hayran bıraktı.

Bodrum’da bugün hava sıcaklığının en yüksek 18 derece olması, hafta sonunda ise 20 derecenin üzerine çıkması tahmin ediliyor.

Bahar havasının hakim olacağı Bodrum’a hafta sonu tatil planı yapanların şimdiden açık olan otellerle iletişime geçtiği, limanda hazırlık yapan bazı teknelerin ise hafta sonu günübirlik mavi yolculuk turlarına çıkacağı öğrenildi.

Bodrum ve çevresinde önümüzdeki hafta ortasına kadar yağış beklenmezken sıcaklıklarında hafta ortasına kadar 20 derece ve üzerinde seyretmesi bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ