16.03.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

“BEN ŞİFA İÇİN ESRAR EKTİM”

  • 01 Aralık 2018
Mehmet TOSUN - İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı
“BEN ŞİFA İÇİN ESRAR EKTİM”
Bodrum’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan  2 şüpheli adliyeye getirilirken, şüphelilerden biri adliye girişinde ” Ben şifa için esrar ektim” dedi. 2 Şüphelide çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 
Bodrum Narkotik suçlarla mücadele grup amirliği ekipleri yaptıkları istihbari çalışmalar sonucunda dün gece 2 ayrı adrese eş zamanlı baskın yapmıştı. Baskınlar sırasında M.Y. isimli şüpheli İçmeler Mahallesinde, H.H.C. ise Torba Mahallesindeki lüks villada gözaltına alınmıştı.
 
Yapılan operasyonlar sonucunda, şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda esrar ve skunk yetiştirmekte kullanılan imalethaneye ait iklimlendirme sistemin bulunduğu tespit edilirken, M.Y. isimli şahsın evinde iklimlendirme sistemine ait çok sayıda materyal, uzunlukları 15-20 cm arasında 5 kök skunk bitkisi, 167 gram skunk maddesi, 17 gram skunk tohumu, çok sayıda kilitli poşet,  H.H.C. isimli şahsın evinde ise yine iklimlendirme sistemine ait çok sayıda materyal, toplamda 8 kilo 300 gram ağırlığında  uzunlukları 70-80 cm 15 kök skunk bitkisi, yaş halde 755 gram skunk bitki yaprağı, 15 adet ecstasy hap, 7 gram skunk maddesi,  110 gram skunk bitki tohumu, 2 adet hassas terazi, çok sayıda kilitli poşetler ele geçirilmişti.
 
M.Y. ve H.H.C. isimli şüpheliler uyuşturucu madde ticareti yapma ve 2313 sayılı kanuna muhalefet suçundan adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden M.Y. adliyeye çıkarılırken, ” Ben şifa için esrar ektim, kenevir ektim. Cenab’ı Allah’ın yarattığı otu ektim. Eğer bunun için cezaevinde acı çekmem gerekiyorsa çekeceğim. Allah’ın takdirine bırakıyorum” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ