17.04.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

BEKLENEN YAĞIŞ YİNE DÜŞMEDİ

  • 01 Ekim 2018
BEKLENEN YAĞIŞ YİNE DÜŞMEDİ

 Pazar akşam saatlerinden itibaren Muğla ve çevresinde yaşanması beklenen Gökgürültülü Sağanak yağışlar Bodrum’a pek uğramadı. 

Önceki gece Muğla ve çevresinde gökgürültülü sağanak yağışlar etkili olurken, Bodrum’da gece boyu bir kaç bölgeye hafif şekilde düşen yağış dışında etkili bir yağmur yağmadı. Sabah saatlerinde ise Datça tarafından gelen yağışlı hava yine ilçe merkezine yağmadan Karaova bölgesinde etkili olarak bölgeyi terk etti. Sabahın erken saatlerinde Karaada ile Bodrum arasına düşen şimşek ve yıldırımlar ise farklı bir görüntü oluşturdu. Bodrum’da etkisini pek göstermeyen gökgürültülü sağanak yağışlar özellikle  Marmaris, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman gibi ilçelerde etkili olurken, herhangi bir su baskınının yaşanmadığı öğrenildi. Sabah saatlerinde Yalı Çiftlik Mahallesinde etkili olan sağanak yağış sırasında bazı yolların dereye döndüğü öğrenilirken, ekiplerin su taşkınları yaşanan bölgelere müdahale ettiği öğrenildi.

Yağışlı hava sisteminin Pazartesi akşam saatlerinden itibaren bölgemizi terk etmesi bekleniyor.

Son 3 yıldır Bodrum ve çevresine Eylül ayında düşen yağış miktarında net bir azalma olduğu bilinirken., geri kalan aylarda da durum Eylül ayı ortalamalarından farklı değil. Bodrum’u besleyen barajlardaki su seviyeleri dahi hiç düşmediği kadar azalırken, Eylül ayında düşen yağışların barajlara faydası olup olmadığı ise şu an için bilinmiyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ