14.06.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

“BAŞKAN KOCADON DP’YE GEÇİYOR…”

  • 09 Şubat 2019
“BAŞKAN KOCADON DP’YE GEÇİYOR…”

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi yapılan ittifak anlaşmaları ve bazı ilçelerin mevcut başkanlarının aday gösterilmemesi Muğla siyasetinde hareketli ve hararetli günlerin yaşanmasına neden oluyor.

İlçe belediye başkanlıkları aday adaylık sürecinde Muğla genelinde farklı günler yaşanıyor. Herkesin merakla beklediği CHP’nin Bodrum Belediye başkan adayını Mustafa Saruhan olarak açıklamasının ardından, Muğla siyasetinde son taşlarda yerine oturuyor.

İlçelerdeki adaylık süreçleri tamamlanırken Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için son adayın ise Demokrat Parti’ye geçeceği söylenen Mehmet Kocadon’un olması bekleniyor.

Yeni Asır’ın haberine göre; CHP’den Bodrum’a yeniden aday gösterilmeyen mevcut Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un, DP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşuluyor.

Daha önce CHP’den Muğla Büyükşehir için aday adaylığı başvurusu yapan ve “Büyükşehir’e aday gösterilmezsem kesinlikle Bodrum için de aday olmayacağım” açıklaması yapan Kocadon, CHP’nin mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü tekrar aday göstermesi üzerine Bodrum için adaylık başvurusu yapmamıştı.

Kocadon, dün Demokrat Parti (DP) İl Başkanı İsmet Köse’yi arayarak partilerinden Muğla Büyükşehir adayı olmak istediğini söylediği ileri sürüldü. DP İl Yönetiminin de toplanarak Kocadon’un bu teklifini kabul ettiği ve Kocadon’un pazartesi günü ailesi ile yapacağı görüşmenin ardından DP çatısı altında seçim çalışmalarına başlayacağı öğrenildi. CHP, Bodrum’da Mehmet Saruhan’ı aday göstermişti.

KILIÇDAROĞLU MUĞLA’YI GÖZDEN ÇIKARMIŞ

Aday gösterilmediği CHP’den istifa edip DSP’ye geçen Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, katıldığı programda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
CHP lideriyle yaklaşık bir buçuk yıl önce yaptıkları bir görüşmeyi anlatan Acar, bu görüşmede Kılıçdaroğlu’nun, “Muğla’dan nefret ettim, Muğla’yı gözden çıkardım” dediğini anlattı.

Ali Acar ayrıca, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un Muğla’ya ilişkin yaptığı bir seçim itirafını da kamuoyu ile paylaştı. Torun’un Osman Gürün’ün Muğla Büyükşehir’e aday gösterilmesinden 15 gün sonra itiraf niteliğinde bir açıklama yaptığını dile getiren Acar, Torun’un “Osman Gürün ile Muğla’yı almamız zor” dediğini iddia etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ