14.06.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

BAŞKAN ARAS O FOK’A SAHİP ÇIKTI…

  • 10 Haziran 2019
BAŞKAN ARAS O FOK’A SAHİP ÇIKTI…

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gümbet Sahilini mesken tutan dişi akdeniz fokunun şikayet edilmesi ile ilgili bir açıklama yaparak, Belediye olarak Akdeniz foklarının doğal yaşam alanlarını koruyacaklarını ifade etti.

Nesli tükenme tehlikesi altındaki dişi Akdeniz foku, aylardır Gümbet Koyu’nu mesken tutarken koyda bulunan bir sitenin sakinlerinin denize girmekten korktukları için foku Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesine şikayet ettikleri iddia edilmişti. 

Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras “Binnaz” ismi verilen fokla ilgili sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı;

“Foklar, temiz denizleri tercih eden canlılardır. Milyonlarca insan gibi Fok Binnaz da dinlenmek için Bodrum sahillerini tercih ettiği için çok mutlu. Biz de seni misafir etmekten çok mutluyuz Binnaz. Bu arada sevimli misafirimizi bir süre daha Bodrum sahillerinde ağırlayacak gibi görünüyoruz. Belediye olarak Akdeniz Foklarının doğal yaşam alanlarını koruyacağımızı belirtir, bu süre zarfında kendisiyle çok içli dışlı olunduğu takdirde istemeden zarar verebileceğini hatırlatmak isteriz.”
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ