25.01.2020 - Bodrum'un Haber Portalı
Instagram Video Downloader

“BAĞIMLILIKLA MÜCADELE” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

  • 17 Nisan 2019
“BAĞIMLILIKLA MÜCADELE” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu tarafından uyuşturucu madde, sigara, alkol ve teknoloji bağımlılığı gibi çeşitli bağımlılıklarla ilgili başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun genelinde farkındalığın arttırılması ve bu maddelerin kullanımının bilgi ve bilinçle önüne geçilmesi amacıyla “Bağımlılıkla Mücadele” konulu konferansı düzenlendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Vali Yardımcısı Turgut Çelenkoğlu, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Genç nüfusu hedef alan uyuşturucu sorununun dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de var olduğunu belirten Vali Civelek, son yıllarda uyuşturucu ile mücadele konusunda azimli, kararlı ve bütüncül bir yaklaşım ve üst düzey sahiplenme ile gerçekleştirilen başarılı çalışmaların sonucunda uyuşturucu ile mücadele alanında önemli gelişmeler sağlandığını ifade etti.

Vali Civelek, “Çocuklarımızın, gençlerimizin madde kullanımı ve her türlü bağımlılıktan korunması, önlenmesi ülkemiz geleceği açısından hayati bir önem taşımaktadır. Muğlamız huzurlu ve güvenli bir kenttir. Madde kullanımı ve bağımlılıkla ilgili ciddi bir sorunumuz yoktur.” Dedi.

Muğla’da tüm kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde bağımlılıkla mücadele konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirildiğinin altını çizen Vali Civelek, “Madde kullanımı ve bağımlılıkla mücadele sadece kamu kurum ve kuruluşlarının sorumluluğu değildir. Uyuşturucu ile mücadele demek bağımlılıkla mücadele demektir. Uyuşturucu ile mücadelede toplumsal duyarlılık ve farkındalık önemlidir. “diye konuştu.

Konferansta; Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı TUBİM Şube Müdürü Murat Sarıgüzel “Ülkemizde uyuşturucunun arzı ile mücadele ve yeni yaklaşımlar” konusunda, katılımcılara bilgi verdi. Ardından Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Başhekimi Doç Dr. Rabia Bilici ise “Bağımlılıkla mücadelede yeni yaklaşımlar” konusunda bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ