18.09.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

  • 04 Ağustos 2019
ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDI

Umurça Mahallesi’nde çok sayıda evin kapı ve penceresini zorladığı iddia edilen ve mahalle halkını tedirgin eden şahıs olduğu iddia edilen bir kişi, sabaha karşı yakalandı. Şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından “Kişisel huzur ve sükununu” bozma suçlamasıyla sevk edildiği Adliye’da nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. 

Çevre mahallelerde de herkesin diline düşen ve vatandaşlarca “Umurça sapığı” olarak adlandırılan şahıs yaklaşık bir aydır mahallede huzuru kaçırmıştı. Farklı evlerin kapı ve pencerelerini zorladığı iddia edilen şahısı yakalamak isteyen mahalle sakinleri ise uzun zamandır geceleri gruplar halinde nöbet tutuyordu. Özellikle mahalleli gençler sabahın ilk ışıklarına kadar mahallenin farklı noktalarında nöbet tutuyordu. 2 Bekçinin görevlendirildiği mahallede polis ekipleri de sık sık devriye görevi gerçekleştirirken bu sabaha karşı, şüpheli şahsın eşkaline uyan bir şahsı fark eden mahalleli gençler durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Yapılan ihbar sonrası bölgede devriye görevi gerçekleştiren yunus ekipleri, isminin A.O.M. olduğu belirlenen 22 yaşındaki şahsı gözaltına aldı.

Gözaltına alınıp Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen A.O.M., buradaki ifadesinin ardından öğleden sonra çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ