17.04.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

FOODRUM BU AY NAZLI PİŞKİN’İ AĞIRLIYOR

  • 06 Kasım 2018
FOODRUM BU AY NAZLI PİŞKİN’İ AĞIRLIYOR

Hotel Karia Princess’in Destekleriyle Foodrum Yemek Atölyeleri ve Buluşmaları Kasım ayında da dopdolu.

Foodrum bu ay yemek kültürü yazarı, çevirmen, tarihçi, editor, fermantasyon ve baharat tutkunu Nazlı Pişkin’i ağırlayacak. 28 Kasım Çarşamba saat 13:00 – 15:00 arasında Nazlı Pişkin ile Turşu ve Baharat Atölyesi Foodrum’da gerçekleşecek. Bu atölyede hep birlikte baharatın lezzetli yolculuğuna çıkacağız. Mutfakta kullandığımız baharatlarla yemeklerimize nasıl dokunuşlar katabilirizi konuşacak, birbirinden güzel baharat karışımları hazırlayacağız. Ayrıca kış gelmeden bağışıklığımızı iyice kuvvetlendirelim diyerek probiyotik ürünlerin başında gelen turşular da kuracağız. Doğal fermante turşuların faydaları hakkında bilgilenip, evimize hem baharat karışımları hem de kendi ellerimizle yaptığımız turşumuzla döneceğiz.

Aynı günün (28 Kasım Çarşamba) akşamı saat 19:00’da Nazlı Pişkin’in Katılımıyla Baharata Yolculuk; Yemek Buluşması gerçekleşecek. Foodrum’un şefi Pelin Dumanlı’nın başrolde türlü türlü baharatı kullanarak hazırladığı sonbahar menüsü Nazlı Pişkin’in baharat yolculuğunu bize anlattığı sohbetiyle renklenecek.

Detaylar
28 Kasım Çarşamba 13:00 – 15:00 Nazlı Pişkin ile Turşu ve Baharat Atölyesi, Katılım Ücreti: 150 TL
28 Kasım Çarşamba 19:00 Nazlı Pişkin’in Katılımıyla Baharata Yolculuk; Yemek Buluşması: 2 İçki Dahil Yemek Bedeli 190 TL
Foodrum Adres: Atatürk Bulvarı, Konacık Çarşısı No:16/R Bodrum
Muğla
Kayıt için 0252 317 15 89 – 0533 370 38 24

Nazlı Pişkin

Yemek kültürü araştırmacısı, yemek yazarı, çevirmen. Antalya Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölüm’ünden mezun oldu. Çevirmenlik hayatında özellikle yiyeceklerin tarih içindeki yolculuklarına odaklandıktan sonra İstanbul Üniversitesi Akdeniz Dünyası Araştırmaları Bilim Dalı’nda tarih yüksek lisans derecesi aldı. Akdeniz havzasında tarih boyunca kurulmuş uygarlıkların yeme-içme kültüründe malzeme ve tekniklerin sürekliliği ve değişimleri bağlamındaki araştırma yazıları ve çevirileri 2000 yılından beri çeşitli dergilerde yayınlanmaktadır. Farklı yayınevleri tarafından yayınlanmış yemek kültürü konusunda kitap çevirileri, uluslararası Gourmand ödüllü yemek kültürü kitapları editörlükleri bulunmaktadır. Nazlı Pişkin, yemek kültürü, malzemelerin kültür tarihindeki yeri konulu seminerler ve fermantasyon atölye çalışmaları da düzenleyerek geleneksel ve sürdürülebilir mutfak bilgilerini uygulamalı olarak paylaşmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ