24.05.2019 - Bodrum'un Haber Portalı

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

  • 03 Aralık 2018
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Bodrum’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kortej yürüyüşü ve tören düzenlendi. 

Sabah saatlerinde Bodrum Otogarı’ndan başlayıp Belediye Meydanı’nda düzenlenen törenle son bulan etkinliğe, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, MHP İlçe Başkanı Ömer Varan, İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ile İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, CHP’den Bodrum Belediye Başkan Aday Adayları Taner Uslu, Mustafa Saruhan ve Ali Öztürk, çeşitli oda ve STK’ların temsilcileri, engelliler, Yarımada’da engellilere yönelik faaliyet gösteren eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri ile vatandaşlar katıldı. 

Bando eşliğinde yürüyen katılımcılar, üzerinde “Unutmayın ki her sağlıklı insan engelli adayıdır”, “Engellerimizle mutluyuz”, “Çözüm sende, kalbini engelleme, engelleri kaldır”, “Hep beraber engelleri yenebiliriz” yazılı pankart ve dövizler taşıdı. 

Yürüyüş, Belediye Meydanı’nda son bulurken burada Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. 

Etkinlikler, Gümbet Mahallesinde bulunan Binnaz Karakaya Spor Salonunda devam ederken, engelli öğrencilerin dans gösterileri beğeni kazandı. 

Etkinliğe Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, engelli vatandaşlar, Yarımada’da engelli vatandaşlara yönelik faaliyet gösteren eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri ile vatandaşlar katıldı. 

Spor salonundaki etkinlikler Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu Özel Eğitim öğretmeni Tuba Tanrıverdi’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Etkinlikte konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise, “Dünya Engelliler Günümüzü en içten en samimi duygularımla kutluyorum. İnşallah bu hafta bu anlamda bir farkındalık oluşturmak adına iyi değerlendirilir ve güzel geçer diye dilek ve temennilerimi iletiyorum. Sevgili çocuklar, sevgili Bodrumlular, çocuklarımız, vatandaşlarımız ister engelli olsun ister değil onlar bizim için çok değerli. Elbetteki engelli olmak kader olabilir doğal, bişeyleri değiştiremeyebiliriz ama engellerimizle mücadele etmek hepimizin toplumsal görevi ve sorumluluğudur” dedi. 

Etkinlikler Kemal Durmaz İlkokulu, Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu, Uğur Koleji, Umurca İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Halk Eğitim Merkezi ve Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı dans gösterileri ile devam etti. 

Programda, Atatürk İlkokulu öğrencisi görme engelli Efe Beray Altın “Hisleriyle Görüyor” adlı şiiri okurken, etkinlik, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafında düzenlene yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle son buldu. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ